Szlak rowerowy

W ramach projektu Gmina Słupia wykonała wytyczenie i oznakowanie szlaku rowerowego. Szlak przebiega po drogach gminnych i wewnętrznych będących w posiadaniu gminy oraz powiatu. Długość wyznaczonego szlaku wynosi ok 35 km. Szlak przebiega przez miejscowości Dąbrowica, Obiechów, Jasieniec, Nowy Węgrzynów, Stary Węgrzynów, Raszków, Słupia, Rawka, Hebdzie(gm. Moskorzew), Wywła, Sprowa.

Zdjęcia z rajdu rowerowego.

I Rajd Rowerowy – Słupia 2019 r.

29 września 2019 r.  odbył się I Rajd Rowerowy – Słupia 2019 r., który zorganizowany został na otwarcie szlaku rowerowego w gminie Słupia .

Trasa rajdu została podzielona na dwa szlaki: pierwszy 37 km start przy budynku OSP w  Słupi, drugi 8 km rozpoczynał się przy budynku OSP w  Obiechowie.

Uczestników rajdu startujących ze Słupi przywitał Wójt Gminy Tomasz Koper, po czym rowerzyści wyruszyli o godz. 09.00 peletonem i przemieszczali się wyznaczoną trasą przejazdu.

37 kilometrowy szlak rozpoczął się w Słupi przy budynku OSP i prowadził między innymi przez Wywłę, gdzie można zobaczyć Kopiec Kościuszki, następnie wzdłuż Pilicy. Koniec również był w Słupi.  Natomiast trasa  licząca 8 km rozpoczęła się przy budynku OSP w Obiechowie i przebiegała wzdłuż Pilicy. Koniec również był w Obiechowie. Każdy uczestnik rajdu otrzymał plecak wraz z akcesoriami rowerowymi. Uczestnicy pokonali trasę rajdu w otrzymanych koszulkach z hasłem:

                         „Zycie jest jak jazda na rowerze.

Żeby utrzymać równowagę musisz się poruszać naprzód Albert Einstein.

Skip to content